Lesy

Vítejte na stránkách o pohádkovém lese na Drábovně a nočním strašidelném lese v Jenišovicích

NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH – rezervace byly spuštěny

Máte rádi strašidla? Chcete si vyzkoušet, zda dokážete překonat svůj strach a projít temným lesem, kde je trasa vyznačená jen slabými světélky? Tak přijďte na Noční strašidelný les do Jenišovic 16. září 2023.

Těšit se můžete na spoustu živých strašidel, ale i neživých exponátů, celá trasa bude ve tmě osvícená svíčkami a strašidla budou tajemně nasvícena. K dispozici bude i oblíbený strašidelný bar s kouzelnými lektvary. Neživá strašidla každý rok průběžně doplňujeme, ani kostýmy nejsou každý rok stejné. Na trase bude min. 40 živých strašidel a zhruba stejné množství neživých strašidel.

Start: na koupališti v Jenišovicích.

Od 18:00 do 19:30 startují malí a bojácní, od 19:30 do 20:30 větší a nebojácní a od 20:30 – 21:00 start pouze bez baterky.

Startovné: 80 Kč dítě od 4 let a dospělý.

V cíli pro každé dítě diplom. Občerstvení zajištěno (trdelník, popcorn, cukrová vata, buřty a pití ve stánku). Parkování přímo u koupaliště podél cesty. Výtěžek jde ve prospěch ZŠ Jenišovice. Výtěžky z předešlých akcí byly použity na venkovní učebnu před budovou ZŠ. Moc Vám děkujeme za podporu.

Prosíme o rezervaci času startu na https://jenisovice-detem.cz/rezervace/ – díky rezervacím nebývají na startu takové fronty

V případě nepříznivého počasí sledujte naše stránky www.jenisovice-detem.cz

POHÁDKOVÝ LES NA DRÁBOVNĚ

Termín: 4.5.2024

Start: 9:30 – 11:00

Trasa dlouhá cca. 4 km vede mezi skalami s krásnými výhledy na řeku Jizeru a Suché skály. Po cestě na vás čeká spoustu pohádkových postaviček, u kterých plníte úkoly a sbíráte razítka. V cíli si možnost opéct buřty a sníst vynikající trdelník!

Letos si děti budou moci za nějaký menší peníz 🙂 nechat v cíli namalovat něco hezkého na obličej a pohrát si v dětské dílničce.

Vstupné

Vstupné: 80 Kč za děti od 4 let a dospělé bude použito ve prospěch ZŠ Jenišovice.
V ceně je dárek pro děti po absolvování trasy. Všechny děti dostanou diplom.

Start a parkování

Parkování přímo na startu/cíli. Bude značen z Jenišovic a Frýdštejna

GPS + odkaz na mapy: N 50°38.41407′, E 15°10.31222′

Start